Start Årets Sesong Sesong Arkiv Nyheter Klubbhistorie Viggohytten Linkar
 
6.div avd 02KSUT+/-P
Baune 198014624
Vadmyra 197022821
Vestkysten9504-315
Møhlenpris9405-712
Ragnarok9405-912
Nordhordland9405-2612
Høyden FK9315-610
Viggo9216-177
Lindås9108-393
Flaktveit000000
 
DatoHeimelag-BortelagRes
23.04Viggo-Vestkysten6-7
30.04Flaktveit-Viggo13-1
14.05Møhlenpris-Viggo4-3
20.05Viggo-Vadmyra 13-10
28.05Lindås-Viggo6-4
05.06Viggo-Nordhordland9-2
11.06Viggo-Ragnarok4-3
18.06Viggo-Baune 14-6
25.06Høyden FK-Viggo1-1
20.08Vadmyra 2-Viggo 2-7
27.08Arna-Bjørnar-Viggo 7-6
03.09Viggo -Flaktveit 28-7
10.09Viggo -Løv-Ham5-4
01.10Viggo -Trane8-5
15.10Fri-Viggo 8-7
29.10Viggo -Høyden FK 12-6
05.11Årstad-Viggo 3-8
Viggo - Vestkysten

Dato: 23.04.17
Avspark: 20:00
Resultat: 6-7
Pause: 1-2
Bane: Nymark Kunstgress 06
Turnering: 7er_02
 
Nr.LagoppstillingMålGultRødt
Trygve Gran
Johan Sebastian Hjertnes1
Marius Narmo
Tor Naustdal Helgheim1
Jan-Erik Nordvik
Marcin Sikorski
Thomas Grimstad1
Innb
Espen Årbakke 1
Kjell-Amund Brunvoll
Robert Gran1
Alexander Szyperski1
 
Mål / Kort
0-1Vestkysten
0-2Vestkysten
1-2Robert Gran
1-3Vestkysten
1-4Vestkysten
2-4Alexander Szyperski
2-5Vestkysten
3-5Tor Naustdal Helgheim
4-5Espen Årbakke
5-5Johan Sebastian Hjertnes
6-5Thomas Grimstad
6-6Vestkysten
6-7Vestkysten

Kampreferat:

Viggo møter mannssterke opp til sesongstart på Viggo Stadion i sludd og regn. På motsatt banehalvdel stod Vestkysten, eit lag ingen av oss kjente til frå før. Kampen starta jamt og begge lag hadde nokre gode sjangsar. Men det er Vestkysten som får hull på byllen først. Dei skorar to kjappe, eit på dødball og eit etter ein tabbe bak. Etter halvtimen utliknar Robert med ein lekker hælflikk frå corner. Vi går til pause med 1-2.

Etter pause får Vestkysten to raske mål og går opp til 4-1. Vi får redusert ved Alex etter ein tabbe bak hos Vestkysten, men får ein rett i fleisen rette etterpå og Vestkysten går opp til 5-2. Vi prøver å presse høgare og lykkast med det då Tor reduserer til 5-3 etter fin assist med hodet frå Alex. Med omtrent 20 minutt igjen på klokka setter Espen inn 5-4. Ikkje lenge etterpå klussar forsvarer og keeper det til hos Vestkysten og eit langt oppspel frå Basse går rett i mål. Viggo er på hugget og har overtaket i kampen. Med omtrent 10 minutt igjen setter Thomas ballen klinisk i motsatt hjørne frå spiss vinkel og vi har snudd kampen.

Vi ser ut til å hale i land ein sterk siger, men klarer ikkje å halde hodet kaldt. Vestkysten skorar to raske etter klabb og babb. Eit frykteleg surt tap, men Vestkysten var eit veldig godt lag.
Copyright 2015 www.skviggo.com - webansvarlig: ove@skviggo.com