Start Årets Sesong Sesong Arkiv Nyheter Klubbhistorie Viggohytten Linkar
 
6.div avd 02KSUT+/-P
Baune 198014624
Vadmyra 197022821
Vestkysten9504-315
Møhlenpris9405-712
Ragnarok9405-912
Nordhordland9405-2612
Høyden FK9315-610
Viggo9216-177
Lindås9108-393
Flaktveit000000
 
DatoHeimelag-BortelagRes
23.04Viggo-Vestkysten6-7
30.04Flaktveit-Viggo13-1
14.05Møhlenpris-Viggo4-3
20.05Viggo-Vadmyra 13-10
28.05Lindås-Viggo6-4
05.06Viggo-Nordhordland9-2
11.06Viggo-Ragnarok4-3
18.06Viggo-Baune 14-6
25.06Høyden FK-Viggo1-1
20.08Vadmyra 2-Viggo 2-7
27.08Arna-Bjørnar-Viggo 7-6
03.09Viggo -Flaktveit 28-7
10.09Viggo -Løv-Ham5-4
01.10Viggo -Trane8-5
15.10Fri-Viggo 8-7
29.10Viggo -Høyden FK 12-6
05.11Årstad-Viggo 3-8
Viggo - Baune 1

Dato: 18.06.17
Avspark: 18:00
Resultat: 4-6
Pause: 1-5
Bane: Nymark Kunstgress 04 9er B
Turnering: 7er_02
 
Nr.LagoppstillingMålGultRødt
Trygve Gran
Kent-Ove Øybost
Marius Narmo
Jan-Erik Nordvik1
Kjell-Amund Brunvoll1
Daniel Nilssen1
Adrian Nohr
Innb
Robert Gran
Kristoffer Årbakke1
Marcin Sikorski
Alexander Szyperski
Martin Tronshaug
 
Mål / Kort
1-01 minKjell-Amund Brunvoll
1-110 minBaune
1-2Baune
1-3Baune
1-422 minBaune
1-5Baune
2-5Kristoffer Årbakke
2-6Baune
3-665 minJan-Erik Nordvik
4-675 minDaniel Nilssen

Kampreferat:

Vi tok i mot serieleiar Baune heime på Nymark. Vi får ein veldig god start då Kjell kjem heilt aleine gjennom etter eit minutt. Han har griseflaks og får ballen i mål på tredje forsøk. Etter 10 min reduserer Baune etter at Marius er uheldig og stussar ballen i mål etter eit hardt frispark. Dette er starten på ein dårleg periode for oss og vi slepper inn fire mål på drøye ti minutt. Etter 22 minutt står det altså 1-4. Vi hevar oss etter dette og tar over banespelet, men får ikkje uttelling. I staden får Baune endå eit mål. Det skjer ikkje meir før pause og stillinga er 1-5 halvvegs.

Vi føler at resultatet ikkje reflekterer kampen og at vi er på høgde med Baune. Vi går ut i andre omgang bestemt på å snu kampen. Vi begynner veldig bra og Kristoffer får redusert etter fint spel med Adrian. Det går ikkje lenge før Baune får satt sitt sjette for dagen etter at eit frispark går direkte i mål. Vi fortsetter å prøve og køyrer kampen. Vi skapar bra med sjansar og Baune slit med å forsvare seg. Etter omtrent 65 minutt får vi redusert etter at Jan-Erik kjem aleine gjennom etter ei kontring og setter ballen lekkert i mål. Knappe ti minutt seinare setter Daniel eit frispark i kassa og vi har verkeleg blod på tann. Vi pressar på og stressar Baune, men dessverre klarer vi ikkje å få ballen i mål og kampen endar 4-6. Vi spelar ein meget god 2. omgang og køyrer regelrett over Baune. Med litt meir dyktighet foran mål og litt meir kontroll defensivt i første omgang hadde vi definitivt fått minst eit poeng ut av denne kampen. Uansett var det positivt at vi matcha serieleiaren, og fortsetter vi spelet som i dag kjem vi til å ta massevis av poeng utover i sesongen.


Copyright 2015 www.skviggo.com - webansvarlig: ove@skviggo.com