Start Årets Sesong Sesong Arkiv Nyheter Klubbhistorie Viggohytten Linkar
 
6.div avd 02KSUT+/-P
Baune 198014624
Vadmyra 197022821
Vestkysten9504-315
Møhlenpris9405-712
Ragnarok9405-912
Nordhordland9405-2612
Høyden FK9315-610
Viggo9216-177
Lindås9108-393
Flaktveit000000
 
DatoHeimelag-BortelagRes
23.04Viggo-Vestkysten6-7
30.04Flaktveit-Viggo13-1
14.05Møhlenpris-Viggo4-3
20.05Viggo-Vadmyra 13-10
28.05Lindås-Viggo6-4
05.06Viggo-Nordhordland9-2
11.06Viggo-Ragnarok4-3
18.06Viggo-Baune 14-6
25.06Høyden FK-Viggo1-1
20.08Vadmyra 2-Viggo 2-7
27.08Arna-Bjørnar-Viggo 7-6
03.09Viggo -Flaktveit 28-7
10.09Viggo -Løv-Ham5-4
01.10Viggo -Trane8-5
15.10Fri-Viggo 8-7
29.10Viggo -Høyden FK 12-6
05.11Årstad-Viggo 3-8
Viggo - Nordhordland

Dato: 05.06.17
Avspark: 20:30
Resultat: 9-2
Pause: 6-0
Bane: Nymark Kunstgress 04 9er B
Turnering: 7er_02
 
Nr.LagoppstillingMålGultRødt
Kristian Nesse
Kent-Ove Øybost
Marius Narmo
Tor Naustdal Helgheim
Kjell-Amund Brunvoll1
Daniel Nilssen2
Adrian Nohr1
Innb
Robert Gran1
Johan Sebastian Hjertnes
Kristoffer Årbakke2
Espen Årbakke 2
Marcin Sikorski
 
Mål / Kort
1-0Adrian Nohr
2-0Kjell-Amund Brunvoll
3-0Robert Gran
4-0Espen Årbakke
5-0Daniel Nilssen
6-0Daniel Nilssen
7-0Kristoffer Årbakke
8-0Kristoffer Årbakke
8-1Nordhordland
9-1Espen Årbakke
9-2Nordhordland

Kampreferat:

Vi tar initiativet frå start og tar ledelsen ved Adrian etter fint forarbeid av Kjell. Ikkje lenge etterpå legger Kjell på til 2-0 på ein volley. Vi fortsetter å presse og spele bra og etter 20 min setter Robert 3-0 etter ein lekker hælflikk frå korner. Kenti styrer skuta i forsvar og vi slepper Nordhordland lite til. I dei siste 10 minutta skorar vi tre til, der det eine til Daniel var spesielt fint. Vi speler ut Nordhordland med nydeleg flikk-flakk spel og Daniel får æra av å sette ballen i målet. Vi går til pause på stillinga 6-0 i det som må seiast å ha vore ein meget godkjent omgang.

I andre omgang har vi dessverre ikkje same trykk og intensitet i spelet. Likevel går vi opp til 8-0 i løpet av dei første 15 etter to lekre mål av Kristoffer. Det første etter fint spel og nydeleg assist frå Marcin og det andre etter ei klassisk sålevending etterfulgt av ball i vinkel. Vi klarer dessverre ikkje å holde nullen, då Nordhordland reduserar til 8-1. Deretter skorar Espen etter nydeleg pass frå Kenti før Nordhordland får endå ein ball i mål og kampen ender 9-2. Deilig med årets første siger og soleklart årsbeste for vår del. Spesielt første omgangen var bra, nærmast prikkfri!


Copyright 2015 www.skviggo.com - webansvarlig: ove@skviggo.com