Start Årets Sesong Sesong Arkiv Nyheter Klubbhistorie Viggohytten Linkar
 
6.div avd 03KSUT+/-P
Trane86112019
Søre Neset 8521917
Laksevåg 9423214
Eikelandsfjorden 9414-113
Rosendal 9252111
Viggo 8323-211
Nore Neset /Lysekloster 29324-311
Bergkrystall9306-89
Halsnøy 8224-28
Njardar/Tysnes 7115-164
 
DatoHeimelag-BortelagRes
26.04Viggo-Laksevåg1-2
08.05Nore Neset /L2-Viggo1-2
18.05Bergkrystall-Viggo1-0
24.05Viggo-Eikelandsfjorden3-2
29.05Viggo-Rosendal1-1
07.06Viggo-Trane0-3
17.06Søre Neset-Viggo1-2
22.06Halsnøy-Viggo2-2
17.08Laksevåg-Viggo15:00
24.08Viggo-Nore Neset /L215:00
31.08Rosendal-Viggo15:00
06.09Viggo-Bergkrystall20:00
11.09Viggo-Njardar/Tysnes19:30
13.09Eikelandsfjorden-Viggo19:00
21.09Viggo-Halsnøy14:00
28.09Trane-Viggo15:00
11.10Viggo-Søre Neset20:00
19.10Njardar/Tysnes-Viggo15:30
Viggo - Rosendal

Dato: 29.05.19
Avspark: 19:00
Resultat: 1-1
Pause: 1-0
Bane: Viggo Stadion
Formasjon: 4-5-1
Referent: Daniel Leikvoll
Turnering: 6.div_03
 
Nr.LagoppstillingMålGultRødt
Teodor Alveberg
Espen Johannessen
Bjørn Magne Innvær
Mikal Thorsheim Selmer
Erlend Morken
Martin Ystebø
Erik Aune
Christian Lind Engelstad
Tollak Fredheim
Hendrik Magnussen
Daniel Leikvoll1
Innb
Per Anders Sårheim
Jørgen Selvikvåg Hersdal
Berner Innvær
Chris Aven
Fredrik Aldár
 
Mål / Kort
1-011 minDaniel Leikvoll
1-181 minRosendalStraffe

Kampreferat:

Viggo tar i mot Rosendal på hjemmebane. Viggo er før kampen på en delt 5.plass. Før kampen er det mye nedbør og delvis hagel som pøser ned, men dette roer seg før kamp. Viggo åpner kampen bra, og hjemmelaget får en tidlig scoring med Daniel. Christian sender en perfekt lobbet pasning til Daniel som setter den i lengste hjørne på halvvolley, og Viggo tar ledelsen i det 11. spilleminuttet. Det er mindre intensitet å finne blant Viggo-guttene i denne kampen i forhold til forrige kamp, men klarer å holde på ledelsen til pause.

Til tross for at Viggo ikke er på sitt beste denne dagen, er ikke Rosendal heller noe særlig pålogget til kampen, og det ser lenge ut som det skal ende 1-0 til Viggo. Vi blir sliten utover andre omgang etter mye løping, og skader oppsto underveis, med Martin som fikk strekk. I et øyeblikk hvor Viggo mister konsentrasjonen med slurvete pasninger og klareringer, ender ballen i bakrommet til Viggo, og Viggo lager straffe, som Rosendal omsetter til mål. Det blir 1-1 i det 81.minutt, som også blir sluttresultatet. Det er fjerde kamp på rad Viggo lager straffe, som må være en slags rekord.

 

Dermed er SK Viggo på 6.plass med 7 poeng, og tabellen viser at det er tett både i øvre og nedre halvdel.

 
Copyright 2015 www.skviggo.com - webansvarlig: ove@skviggo.com