Start Årets Sesong Sesong Arkiv Nyheter Klubbhistorie Viggohytten Linkar
 
6.div avd 03KSUT+/-P
Trane86112019
Søre Neset 8521917
Laksevåg 9423214
Eikelandsfjorden 9414-113
Rosendal 9252111
Viggo 8323-211
Nore Neset /Lysekloster 29324-311
Bergkrystall9306-89
Halsnøy 8224-28
Njardar/Tysnes 7115-164
 
DatoHeimelag-BortelagRes
26.04Viggo-Laksevåg1-2
08.05Nore Neset /L2-Viggo1-2
18.05Bergkrystall-Viggo1-0
24.05Viggo-Eikelandsfjorden3-2
29.05Viggo-Rosendal1-1
07.06Viggo-Trane0-3
17.06Søre Neset-Viggo1-2
22.06Halsnøy-Viggo2-2
17.08Laksevåg-Viggo15:00
24.08Viggo-Nore Neset /L215:00
31.08Rosendal-Viggo15:00
06.09Viggo-Bergkrystall20:00
11.09Viggo-Njardar/Tysnes19:30
13.09Eikelandsfjorden-Viggo19:00
21.09Viggo-Halsnøy14:00
28.09Trane-Viggo15:00
11.10Viggo-Søre Neset20:00
19.10Njardar/Tysnes-Viggo15:30
Viggo - Eikelandsfjorden

Dato: 24.05.19
Avspark: 20:00
Resultat: 3-2
Pause: 3-1
Bane: Viggo Stadion
Formasjon:
Referent:
Turnering: 6.div_03
 
Nr.LagoppstillingMålGultRødt
Teodor Alveberg
Erlend Morken
Mikal Thorsheim Selmer
Sindre Førde1
Espen Johannessen
Tollak Fredheim1
Erik Aune
John Kristian Hilden1
Per Anders Sårheim
Daniel Leikvoll
Martin Ystebø
Innb
Jørgen Selvikvåg Hersdal
 
Mål / Kort
1-024 minJohn Kristian Hilden
2-029 minTollak Fredheim
2-134 minEikelandsfjorden
3-142 minSindre Førde
3-278 minEikelandsfjorden

Kampreferat:

Viggo tar i mot Eikelandsfjorden i en kamp hvor Viggo er ivrig på 3 poeng etter tap i forrige kamp. Hjemmelaget stiller i en 4-5-1 formasjon, hvor et skadepreget forsvar får Mikael som stoppermakker til Sindre, hvor førstnevnte gjør en meget god figur som midtstopper, til tross for at han i utgangspunktet er spiss. Viggo åpner friskt, og tidlig blir taktikken til Eikelandsfjorden avslørt etter flere forsøk på lange baller mot ving og skape noe en-mot-en. Gutta i gult og blått viser en av sine største styrker på offensive dødballer, og etter et herlig innlegg fra Martin styrer Jon den i nettet, og Viggo tar ledelsen. Kort tid etter er det Tollak som har finjustert skuddfoten og dunker inn 2-0. Første omgang spiller Viggo god fotball, der vi klarer å holde på ballen innad i laget, har fine kombinasjoner og er aggressive i gjennvinningsfasen, da spesielt med Erik og Per Anders.

Like før pause slår Eikelandsfjorden tilbake med en scoring, og lagene går til pause 2-1.

Etter pause holder Viggo oppe intensiteten, og skaper farlige sjanser med de lange kastene fra Sindre. En ny krempasning fra Martin sørger for at Sindre på elegant vis kan volleye ballen i nærmeste uten at keeper har sjans å ta den, og stillingen blir 3-1. Herifra mister Viggo litt den gode rytmen som var å finne i første omgang og første del av andre omgang, og med ca et kvarter igjen av kampen får Eikelandsfjorden en tvilsom straffe. Ballen treffer muligens armen, men Viggo-armen er helt inntil kroppen. Eikelandsfjorden setter straffen uten sjans for Teodor å ta. Etter dette blir det litt temperatur ute på banen, hvor spillerne må skilles. Viggo står i mot de siste minuttene, og tar en velfortjent seier.   

Dermed går Viggo opp på en 5.plass med 6 poeng, bare målforskjell som skiller de to spillende lagene på Nymark fredag den 24.mai.

 
Copyright 2015 www.skviggo.com - webansvarlig: ove@skviggo.com