Start Årets Sesong Sesong Arkiv Nyheter Klubbhistorie Viggohytten Linkar
 
6.div avd 01KSUT+/-P
Viking77001921
Ørnen9513516
Askøy 27421814
Masfjord/Gulen7412913
Mann 6411713
Viggo8323-711
Lindås 7223-48
Galgen 8116-104
Vestsiden-Askøy 7025-132
Fana 38026-142
 
DatoHeimelag-BortelagRes
26.04Viking-Viggo3-2
29.04Lindås -Viggo0-1
07.05Vestsiden-Askøy -Viggo5-6
14.05Viggo-Fana 33-3
22.05Askøy FK 2-Viggo1-1
27.05Viggo-Galgen 5-2
01.06Ørnen-Viggo5-1
04.06Masfjord/Gulen-Viggo7-0
25.08Viggo-Viking20:00
03.09Viggo-Lindås 15:00
10.09Viggo-Vestsiden-Askøy 15:00
14.09Viggo-Mann 20:00
17.09Fana 3-Viggo15:00
25.09Viggo-Askøy FK 214:00
01.10Galgen -Viggo13:00
08.10Viggo-Masfjord/Gulen15:00
15.10Mann -Viggo15:00
22.10Viggo-Ørnen15:00
Viggo - Galgen 5-2

Dato: 27.05.22
Avspark: 20:00
Resultat: 5-2
Pause: 3-1
Bane: Nymark Kunstgress 04
Formasjon:
Trener: Tor-Eivind Karlsen
Referent: Pål Gangstøe
Turnering: 6.div_03
 
Nr.LagoppstillingMålGultRødt
David Strøm
Sondre Eliasson
Sindre Førde
Jørgen Selvikvåg Hersdal
Tollak Fredheim1
Espen Johannessen1
Martin Ystebø
Erlend Grimestad
Håvard Moen Taule1
Per Anders Sårheim1
Andreas Gilje1
Innb
Magnus Solli
Emil Gangstøe
 
Mål / Kort
1-08 minTollak Fredheim
1-113 minGalgenEirik Eidhamar
2-122 minAndreas Gilje
3-133 minEspen Johannessen
4-154 minHåvard Moen Taule
4-273 minGalgenAmund Rørstad
5-287 minPer Anders Sårheim
Gult Kort84 minGalgenErik Enes
Gult Kort91 minSindre Førde

Kampreferat:

Da både Fredrik og Johan måtte kaste inn håndkle allerede under oppvarmingen, var resten av laget nødt til å prestere om vi  skulle ta poeng denne kvelden. Etter en trist sorti i 2 runde kampen i cupen måtte vi heve oss.
Vi fikk akkurat hva vi hadde håpet på når det gjelder tæl og innsats fra spillerene i denne kampen. Tollak er frampå etter rot i Galgen forsvaret og setter 1-0 til  Viggo etter 8 min.

Galgen er i høyeste grad med i kampen og utligner til 1-1 i det 13.min. Viggo jobber imidlertid steinhardt, og etter en fin bakrompasning løper Andreas ifra Galgen forsvarer og setter ballen kontrolert  til side for keeper. ( 22 min )

I det 33.min forserer Martin elegant på venstre siden og legger pasningen på bakerste stolpe hvor Espen øker til 3-1 ( 33 min ).
Resten av omgangen er jevnspilt med sjangser til begge lag.

I 2 omgang har vi kraftig motvind, men ser ut til å beherske forholdene bra. Etter 54 min får Håvard stjerne treff fra ca 20m og ballen fyker i nettmaskene. Galgen har ballen mest men god jobbing fra våre gutter hinrer de helt store målsjangser imot.  I det 73 min får imidlertid Galgen en redusering etter et godt skudd, og lykkes å sette litt press på oss. På en av våre kontringer får Per ballen på høyre side og det som var ment som innlegg lurer keeper og dermed står det 5 -2 til Viggo ( 87 min ).
Dette holder seg ut , og det er bare å berømme spillerene for kjempeinnsats.

 
Copyright 2015 www.skviggo.com - webansvarlig: ove@skviggo.com