Start Årets Sesong Sesong Arkiv Nyheter Klubbhistorie Viggohytten Linkar
 
6.div avd 01KSUT+/-P
Nore Neset87015621
Sund 275022615
Sotra 38431715
Viggo 8422-214
Skjergard/Nordre Fjell 27412613
Austevoll 27214-57
Eikelandsfjorden 8215-297
Hasunds Hund 8107-273
Skogsvåg/Telavåg 27106-323
Os 3000000
 
DatoHeimelag-BortelagRes
29.08Viggo -Sund 21-9
04.09Sotra 3-Viggo 0-0
13.09Viggo -Hasunds Hund 8-2
19.09Skogsvåg/Telavåg 2-Viggo 1-4
01.10Eikelandsfjorden -Viggo 1-4
10.10Viggo -Austevoll 23-3
20.10Viggo -Nore Neset1-9
23.10Skjergard/Nordre Fjell 2-Viggo 0-2
Viggo - Austevoll 2 3-3

Dato: 10.10.21
Avspark: 18:00
Resultat: 3-3
Pause: 2-1
Bane: Nymark Kunstgress 03
Formasjon:
Trener:
Referent: Pål Gangstøe
Turnering: 6.div_01
 
Nr.LagoppstillingMålGultRødt
Ola Kristoffersen
Sjur Ness
Sondre Eliasson
Bjørn Magne Innvær1
Jørgen Selvikvåg Hersdal
Daniel Leikvoll
Per Anders Sårheim1
Erlend Grimestad
Erlend Morken
Håvard Moen Taule1
Andreas Gilje1
Innb
Berner Innvær
Sindre Førde
Magnus Solli
Alexander Hougton
Christian Lind Engelstad
 
Mål / Kort
0-121 minAustevoll 2
1-132 minAndreas Gilje
2-140 minBjørn Magne Innvær
3-165 minPer Anders Sårheim
3-269 minAustevoll 2
3-383 minAustevoll 2
Gult Kort2 minHåvard Moen Taule
Gult Kort4 minAustevoll 2

Kampreferat:

På en ruskete høstkveld  tar vi imot Austevoll 2 på nymark 03 . Dette var en kamp vi måtte vinne for å ha heng på lagene i toppen.

Austevoll lager kampens første mål , men det er Viggo som kommer til de fleste og største sjangsene. Etter vært får vi også uttelling  i det 32 min ved  Andreas , og i det 40 min  ved Bjørn på straffe. Det er fortjent at våre gutter går til pause med en 2-1 ledelse.

I andre omgang tar bortelaget fullstendig over, og  Viggo er bare sporadisk oppe å lager bråk for Austevoll. I en slik anledning snapper Per opp en ball, etter dårlig kommunikasjon i Austevoll forsvaret. Alene med keeper settes balle kontant i mål til 3-1 ledelse. Litt i mot spillets gang, da det var bortelaget som presset på . Austevoll får til slutt betalt med 2 mål, slik at kampen ender 3-3. Bittert med tanke på at siste målet kom helt i slutten av kampen, men våre spillere var gått sliten utover i omgangen.
Alt i alt var poengdeling helt greit.

 
Copyright 2015 www.skviggo.com - webansvarlig: ove@skviggo.com