Start Årets Sesong Sesong Arkiv Nyheter Klubbhistorie Viggohytten Linkar
 
6.div avd 02KSUT+/-P
Baune 198014624
Vadmyra 197022821
Vestkysten9504-315
Møhlenpris9405-712
Ragnarok9405-912
Nordhordland9405-2612
Høyden FK9315-610
Viggo9216-177
Lindås9108-393
Flaktveit000000
 
DatoHeimelag-BortelagRes
23.04Viggo-Vestkysten6-7
30.04Flaktveit-Viggo13-1
14.05Møhlenpris-Viggo4-3
20.05Viggo-Vadmyra 13-10
28.05Lindås-Viggo6-4
05.06Viggo-Nordhordland9-2
11.06Viggo-Ragnarok4-3
18.06Viggo-Baune 14-6
25.06Høyden FK-Viggo1-1
20.08Vadmyra 2-Viggo 2-7
27.08Arna-Bjørnar-Viggo 7-6
03.09Viggo -Flaktveit 28-7
10.09Viggo -Løv-Ham5-4
01.10Viggo -Trane8-5
15.10Fri-Viggo 8-7
29.10Viggo -Høyden FK 12-6
05.11Årstad-Viggo 3-8
Høyden FK - Viggo

Dato: 25.06.17
Avspark: 20:00
Resultat: 1-1
Pause: 1-1
Bane: Krohnsminde Kunstgress Mini
Turnering: 7er_02
 
Nr.LagoppstillingMålGultRødt
Kristian Nesse
Kent-Ove Øybost
Marius Narmo
Benyamine Benali
Espen Årbakke
Jan-Erik Nordvik
Kristoffer Årbakke
Innb
Kjell-Amund Brunvoll
Martin Tronshaug
Daniel Nilssen1
Alexander Szyperski
Robert Gran
 
Mål / Kort
0-123 minDaniel Nilssen
1-125 minHøyden FK

Kampreferat:

Kampen begynner bra for Viggo sin del. Vi har bestemt oss for å stå med høyt press. Høyden sliter med å spille seg ut, vi tar kontroll over spillet fra start og presser Høyden bakover. Vi skaper mange sjanser ved å komme ned på sidene og slå ut 45 grader, men det lykkes ikke helt med å score. Defebsivt har vi full kontroll, Høyden sliter med å komme seg over midtbanen.

Etter 23 minutter fyrer Daniel av et langskudd som går forbi keeper, endelig tar vi ledelsen. Like etterpå har vi skudd på insiden av stangen som triller på streken, men etter mye klabb og babb får Høyden klarert.

Like etterpå kommer Høyden på et av sine få angrep, og en glipp i markeringen fører til at de får stå alene på bakerste stolpe. De scorer på det som nesten er deres eneste sjanse i første omgang. Vi fortsetter presset og skaper mange sjanser, men Høyden har en keeper som er god og han redder alt.

I andre omgang er det fremdeles Viggo som presser. Høyden har funnet ut av det høye presset vårt, og har blitt flinkere til å bevege seg. Det gjør at vi slipper dem til på noen få sjanser, men det aldri noe annet enn halvfarlig. Vi blir litt stillestående i andre omgang, og gir ikke ballfører gode nok pasningsmuligheter. Det blir derfor ikke like stor dominans i andre omgang, men vi skaper fremdeles mange flere sjanser enn Høyden. Vi kommer alene med keeper flere ganger, og har nok et skudd på innsiden av stolpen.

Dessverre klarer vi ikke å score flere mål, og det ender med et ganske bittert uavgjort resultat.


Copyright 2015 www.skviggo.com - webansvarlig: ove@skviggo.com